Continental

Dünya çapında iş disiplini deyince Almanya akla gelen ilk isimdir. Bu disiplin yardımı ile üretim tesislerinde ve hizmet sektöründe başarısını aleni ortaya koyan Almanya, çok sayıda ticari alanda başarıyı da yakalamıştır. Continental ise bu disiplinin üretim ve satış-uygulama sahalarında benimsenerek profesyonelliğin ve kalitenin dünya çapında yakalandığı lastik üretim markası şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzün en büyük otomobil üreticileri sebebi ile da kabul gören bir konudur Continental lastiklerinin nitelik konusundaki başarısı. Bu üreticilerin birçoğu en gözde modellerinde araçlarının aerodinamiğine müsait olarak varsayılan lastik tercihi olarak Continental’i seçmektedir. memleketimizde bilinçsizlikten ötürü yapılmakta olan bir yanlış bulunur ki bu da kesinlikle varsayılan oto lastiklerinin ucuz olması nedeni ile seçildiğinin düşünülmesidir. çağımızda ayrı iki firmanın, aynı ebatlardaki lastiklerinde bile model ve özellik farklılıkları gözlemlenmektedir ki bu farklılıklar direkt araçların ağırlık ve şekilleri ile ilgili konulardan etkilenmektedir. nedeniyse lastik seçimi hadi şu marka olsun diyerek yapılan bir seçim değil, vasıta üretilirken tabi tutulduğu testler sonucunda en iyi performansı verebilen markanın seçilmesiyle yapılmaktadır.

Continental lastkileri geniş bir ürün yelpazesine sahip olmakla beraber lastik fiyatları yurt ve belde bazında değişiklik gösterebilmektedir. Mevsimlik lastikler olan kış lastikleri ve yaz lastiklerinin satış fiyatları, dört mevsim kullanıma olanak tanıyan ve daha çok Akdeniz ve Ege kıyılarındaki şehirlere hitap etmekte olan lastik tiplerinden daha uygundur.

üretim ağı boyunca türlü özelliklerle donatılmakta olan Continental lastikleri, dünya çapında başarıları ile ünlenmişlerdir. Continental Premium Contact serisinin yüksek performansında en büyük katkı payı vasıta hızlandıkça daralma ve yavaşladıkça genişleme niteliği göstererek manevra kabiliyeti artışı ve tepkime süresi kısalığı sağlama özelliklerine aittir. Continental lastik fiyatları hesaplı olmasına karşın kimi zaman daha da ucuzunu ararsınız ki böyle durumlar ilk etapta aile ekonominiz için mantıklı görünse de uzun vadeli ve güvenliğin ön planda olduğu bir yatırım sürecini göz önünde bulundurduğunuz süre ne yazık ki göze alınmaması gereken bir risk şekilde karşınıza çıkmaktadır. Bu durumun en kolay örneği üretici firmaların aracınızın en iyi performansı ve en güvenli sürüşü sunabilmesi için Continental’i seçmiş olması durumunda sonraki beş yıllık süreçte anormal durumlar dışında lastiklerinizden yana herhangi bir problem yaşanmayacağını belirtebiliyor olmalarıdır.

Bir yanıt yazın