Esnek Jantlar Michelin ve Maxion Tarafından Satışa Sunuluyor

Kısa süre öne Michelin, müşterilerinin taleplerini dikkate alarak lastik hasarını en aza indirecek ve hatta ortadan kaldıracak çözümler bulmak için çalışmaya başladı. Maxion Wheels ile birlikte çalışan ekipler, yeni Acorus esnek jant teknolojisini ortaya çıkarmayı başardı. Her yıl Amerikalılar tarafından jant ve lastik hasarları dolayısıyla harcanan yüksek maliyet düşünüldüğünde bu teknolojinin değeri daha iyi anlaşılıyor.

Esnek Jant Acorus İki Lider Firmanın İşbirliği ile Geliştirildi

Acorus’un başarısı, hem Michelin hem de Maxion’un alanlarındaki engin tecrübelerine dayanıyor. Modern lastiklerin ilk ortaya çıktığı günden bu yana piyasada bulunan Michelin, 130 yıldır sayısız lastik hasarı ile karşılaştı. Firma, Uptis ve Acorus gibi yeni teknolojileri ortaya çıkarmak için çok sayıda araştırma ve test gerçekleştirdi. Maxion Wheels ise 100 yılı aşkın süredir otomobillerde, tarım ekipmanlarında, ticari araçlarda ve hatta askeri araçlarda kullanılmak üzere çelik ve alüminyum jantlar üretiyor.

Esnek Jant Acorus Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Jant hasarları veya lastik patlaması, çoğunlukla sistemin dayanamayacağı kadar yüksek hızla kaldırım kenarlarına çarpıldığında veya çukurlara girildiğinde ortaya çıkıyor. İki parçadan oluşacak şekilde tasarlanan Acorus ise bu sorunu çözüyor. İlk parça klasik bir janta benziyor; araç ve lastik için yeterli desteği sağlamak için sert olarak üretiliyor. Ancak bunun yanında jant yuvasının iç ve dış kısmına jant ve lastiğin temas etmesini önleyen esnek flanş yerleştiriyor. Bir çukura girildiğinde lastik basıncı bu flanşları lastiğin kendisi yerine janta doğru itilmesini sağlıyor. Böylece lastik, parçalanma riskine karşı korunuyor ve jantın güvenliği de sağlanıyor. Bu, flanşın doğrudan jantın içine doğru itilmesiyle değil jantın sarmalanmasıyla gerçekleştiriyor.

Acorus Sürüş Konforunu Arttırıyor

Bu yöntem, aynı zamanda basıncın süspansiyon sistemine tamamen dağıtılmasını önleyerek sürüş konforunu arttırıyor. Bu sistem; binek araçlar, kamyonetler ve pikaplardan otobüslere geniş araç yelpazesinde kullanılabiliyor. Aynı zamanda Acorus kullanılırken özel lastiklerin tercih edilmesi gerekmiyor. Ebatı uygun olan her lastikle kullanılabiliyor.