Brisa Arvento Mobile Systems’ı Satın Aldı

Türkiye lastik sektörü liderlerinden Brisa, hissedarları Bridgestone ve Sabancı Holding’in stratejik vizyonları doğrultusunda 291 Milyon TL ile Arvento Mobile Systems firmasının %88,89’luk sermayesini satın aldı. Transfer fiyatı, kapanış tarihinde Arvento’nun net borcu ve işletme sermayesi seviyeleri dikkate alınarak bazı ayarlamalara tabi olacak. Brisa, bu sayede; Sürdürülebilir Mobilite Çözümleri alanında adımlarını hızlandırmayı hedefliyor.

Brisa Sürdürülebilir Mobilite Çözümleri Alanında İlerliyor

Brisa, bu yeni satın alma ile mevcut portföyünü ana lastik işinden mobilite çözümlerine genişletiyor. Aynı zamanda Brisa, mevcut güçlü lastik ürünlerini ve hizmet ağını Arvento filo yönetim platformu ile entegre ederek ilerletmeyi ve sinerji yaratmayı hedefliyor. Brisa CEO’su Haluk Kürkçü, anlaşmanın Brisa’nın sürdürülebilir mobilite çözümlerinde hizmetlerini güçlendirmesi adına önemli bir kilometre taşı olduğuna işaret ediyor.

Brisa Lastik Alanının Ötesinde Hizmet Sunuyor

Brisa CEO’su Haluk Kürkçü: “Filo sahiplerinin ve sürücülerin hayatını kolaylaştırmak için hizmetlerimizi lastikler ötesine taşıyoruz. Bu hamle ile entegre mobil sistemlere ve veri analitiğine dayalı filo yönetimi hizmetleri ile müşterilerimize kolaylık, verimlilik ve üretkenlik sağlayacağız. Bunlar işimiz için heyecan verici zamanlar ve yolculuğumuza kendini adamış ve son derece yetenekli Arvento ekibini aramıza katmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Arvento: Otomotiv Sektörü için Yeni Fırsatlar Yaratılıyor

Arvento’nun kurucu ortağı, Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Özer Hıncal:“Geliştirdiğimiz filo telematik çözümlerinin yeteneklerini Brisa’nın gücü ve sektör tecrübesiyle birleştirmenin Arvento ve otomotiv sektörü için büyük fırsatlar yaratacağına inanıyorum. Sabancı Holding ve Bridgestone’dan elde edilen katma değerin Arvento’nun daha da büyümesine ve hedeflerine daha hızlı ulaşmasına katkı sağlayacağından eminim.”
Bu satın alma, Brisa’nın Türkiye’de lastiklerin ötesinde öncü hizmetleri büyütme ve mobilite çözümlerini başlatma stratejisine yenilikçi ve sürdürülebilir değer katıyor.