Lastik Devinden Yeni SUV Lastiği: Goodyear EfficientGrip 2 SUV

SUV araç segmenti Avrupa’da gün geçtikçe büyümeye devam ederken SUV lastik seçenekleri de çeşitleniyor. Bunların en yenileri arasında yakın zamanda pazara sunulmaya hazırlanan Goodyear EfficientGrip 2 SUV bulunuyor. Markanın Avrupa’daki pazarlama direktörü Piotr Nagalski, yeni Goodyear yaz lastiği ile sürücüler için performansı daha ileri taşıyan bir ürün sunmaktan gurur duyduklarını söylüyor.

Goodyear EfficientGrip 2 SUV Sürücü Taleplerine Karşılık Veriyor

IHS Global tarafından gerçekleştirilen çalışma, 2025 yılına kadar toplam araç satışının yaklaşık %43’ünü SUV araçların oluşturacağını gösteriyor. (2020 yılı için bu rakam %37.) IPSOS’un 2018 yılında gerçekleştirdiği anket sonuçlarına göreyse sürücülerin SUV lastik seçeneklerinden beklediği en önemli iki nitelik ; ıslak zeminlerde mükemmel yol tutuş performansı ve kısa fren mesafeleri. Lastik devi, Goodyear EfficientGrip 2 SUV desenini geliştirilirken sürücülerin bu taleplerini dikkate aldı. Lastik, yüksek yol tutuşu ve frenleme performansına ek olarak suda kızaklamaya karşı maksimum güvenlik sağlıyor.

Goodyear EfficientGrip 2 SUV Dayanıklı Yapısıyla Öne Çıkıyor

Goodyear EfficientGrip 2 SUV , lastik hamuru geliştirilirken kullanılan yenilikçi materyaller sayesinde uzun süreli kullanım sağlıyor. Yeni Goodyear yaz lastiği , serideki bir önceki lastikten %25 daha uzun kilometre ömrü sunuyor. Özel bileşiği sayesinde oldukça esnek yapıya sahip olan lastik, pürüzlü zemin koşullarına iyi bir şekilde adapte olabiliyor. Aynı zamanda sıcaklık değişimi durumunda çatlama riskini en aza indiriyor.

Yeni Goodyear Yaz Lastiği Ebatları 16 ila 22 İnç Arasında Olacak

Yeni Goodyear yaz lastiği , ıslak zeminlerde olduğu gibi kuru zeminlerde de güçlü fren performansı sağlayan tasarıma sahip. Goodyear EfficientGrip 2 SUV lastiğin ilk ebatları Ocak ayında piyasaya sunulacak. Lastiğin 52 ölçüsünün tamamen satışa sunulma süreci ise Şubat 2022’de tamamlanacak. Lastiğin ebatları 16 ila 22 inç arasında sunuluyor. Goodyear Avrupa pazarlama direktörü Piotr Nagalski lastiklerin elektrikli SUV araçlar için de uygun olduğunu belirtiyor.