Lastik Yönetimi için Eker’in Tercihi Michelin

Süt ve süt ürünleri alanında 100’den fazla olan ürün adedi ile liderlerin arasında yer alan Eker, lastik yönetimi konusunda Michelin ile iş birliğine imza attı. Bu iş birliği kapsamında Eker Süt Ürünlerinin yaklaşık 450 araçtan oluşan soğuk zincir filosu, Michelin’in geniş hizmet ağından yararlanacak. Eker, Michelin’in soğuk zincir araçlarına özel olarak dizayn ettiği kilometre lastik yönetim modeliyle filolarının elverişliliğini maksimuma çıkararak, lastik yönetimini kolay bir hale getirecek. Böylece bakım ve güvenlik maliyetleri önemli ölçüde azalmış olacak.

Michelin Eker’in Filolarından Sorumlu Olacak

Eker Genel Merkezi’nde düzenlenen imza töreni; Eker Süt Ürünleri Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hamit Can, Lojistik Müdürü Selçuk Tekin, Michelin’den Michelin Binek ve Ticari Ürün Grupları Satış Direktörü Sertan Akçagöz , Michelin Solutions Ülke Müdürü Ali Yalçın ve Michelin Bursa Müşteri Yöneticisi Efe Kıray’ın katılımlarıyla gerçekleşti. Törende söz alan Michelin Binek ve Ticari Ürün Grupları Satış Direktörü Sertan Akçagöz, Eker Süt Ürünleri’nin lastik yönetimini daha verimli hale getirmek amacıyla bu ortaklığı hayata geçirmekten büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Michelin Eker için Özel Lastik Geliştirdi

Bu iş birliğinin Michelin’in Eker’in soğuk zincir araçları için özel olarak geliştirdiği modelleri sayesinde büyük farklar yaratacağını ve maliyetleri optimize edeceğini söyleyen Akçagöz, Michelin Solutions ile Avrupa’da 80 senedir 20 farklı ülkede devam eden hizmetlerin Türkiye firmalarına da avantaj sağladığını sözlerine ekledi. Akçagöz, günümüzde sektörünün en büyük firmalarından olan Eker Süt Ürünleri ile Michelin Solutions olarak başlattıkları hizmetlerin iki taraf için de yarar sağlayacağını söyledi.