Bridgestone

Dünyanın dört bir yanında üretim ve pazarlaması yapılmakta olan Bridgestone, sahip olduğu 135 bin personeli ve 150 ülkedeki ofisleriyle sektörün kuvvetli ve başarılı isimleri sıralamasında ilk sıralardaki yerini muhafaza etmektedir. Elbette bu günkü başarısına ulaşması bir rastlantı sonucu değildir. Bridgestone, yaptığı mantıklı yatırımlar, akıllı hamleler ve özverili çalışma düzeni ile bu başarıyı hak ettiğini bütün dünyaya kanıtlamış bir firmadır. Bir çok aşırı sektörde hizmet vermekte olan başarılı firmaların yaptığının tersine Bridgestone, geçen yıllar boyunca üretim kalitesinde düşme yada stabilite yakalamak yerine, her süre daha da iyisini üretebilmek için çok aşırı önemli AR-GE yatırımları yapmaktadır.

Japonya’da 1930 yılında başlamakta olan Bridgestone lastiklerinin başarı dolu hikayesi, ilk imalathanelerinden bu zamanlarda dünyaya dağılmış halde olan üretim tesislerine dek uzun bir yol kat etmiştir. Bridgestone’u bu kadar büyüten en ciddi etkin teknoloji ve sektörel AR-GE yatırımlarına verdiği önem ve gösterdiği özendir.

Oto lastik sektöründe bir aşırı firmada kullanılmakta olan bazı müşterek nitelik denetim sistemleri bulunmaktadır ki bunların çoğu Bridgestone’un dünya teknolojilerine katkıları yardımı ile hazırlanmıştır. Bridgestone’u değişik kılan etkenlerin başında yaptığı yenilikçi yatırımların ve AR-GE çalışmalarının birçok firmada bulunduğu gibi yalnızca maliyetleri düşürerek daha aşırı nakit kazanmak değil, insan hayatına ve güvenliğin arttırılabilmesi amacıyla yapılmaktadır olmasıdır. Güvenlik kadar önemli olan bir diğer etkin ise, standart oto lastiklerde uygulanan maddelerin doğaya vermekte olduğu zararı en üye indirgeyebilmek ve tabiat dostu oto lastik modelleri üretebilmektir.

Dünyayı kasıp kavuran, heyecan ve adrenalin dolu yarış serisi olan Formula 1 yarışlarında 2000 yılından 2007 yılına kadar dünya şampiyonunun lastik tedarikçisi ünvanıyla bilinmekte olan Bridgestone, 2007 yılından 2011 yılına kadar FıA Formula 1 Dünya şampiyonaları boyunca yarışçıların tek lastik tedarikçisi şekilde adını Formula 1 dünyasına altın harflerle yazdırmıştır. Kalitesi ile adını bütün dünyaya duyurmanın en mükemmel yolu olarak gördüğü Formula 1 yarışları boyunca edindiği bilgi ve verileri çok iyi bir değerlendirme ve analiz ekibinin çalışmalarının ardından AR-GE çalışmalarında değerlendiren Bridgestone, bugünlerde bu veriler aracılığıyla dünyanın en kaliteli ve dayanıklı, performans ve güvenliği bir arada sunabilen oto lastik üretimlerini gerçekleştirmektedir.

1989 yılında ülkemizin ekonomik gurur Sabancı Grubu ile oto lastik üretimine ülkemizde de başlayan Bridgestone, Lassa markalı oto lastiklerini 1997 yılına dek 196 bin metrekarelik bir tesiste üretim yaptıktan sonra yeni yatırımlar yaparak 260 bin metrekarelik çok aşırı önemli bir üretim kapasitesine sahip olan yeni tesisinde üretime geçmiştir. ülkemizde BRiSA ismi ile bilinmekte olan Bridgestone ve Lassa işbirliği kapsamında üretilen oto lastikler dünya standartlarındaki Bridgestone kalitesini ülkemizde de sunmaktadır.

Gerek istihdam imkanları, gerek alıcı memnuniyeti ve güvenliğine verdiği önemle Brisa bu gün dünya çapında satışa sunulmakta. toplam nitelik yönetimi sertifikaları ve başarı ödülleri ile kalitesini açıkça ortaya koyan Brisa ürünleri ile siz de güvenli bir sürüş ile tanışabilirsiniz.

Bir yanıt yazın