Yeni Bridgestone Ecopia Lastikler Tanıtıldı

Yeni çevre dostu Bridgestone Ecopia NH200 ve Ecopia NH200 C lastikler, Japonya’da görücüye çıktı. Önümüzdeki Şubat ayında satışa çıkacak olan yakıt tasarruflu Bridgestone yaz lastiği serisi, NH100 serisinin yerini alıyor. 2017 yılında tanıtılan bir önceki seri, Türkiye’de satışta bulunmuyor. Yeni serinin Türkiye pazarına sunulup sunulmayacağı ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Ancak Bridgestone Ecopia serisine ait çok pek çok yüksek performanslı lastik, ülkemizde yer alıyor. Yazının devamında bu Bridgestone yaz lastikleri hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bridgestone Ecopia Lastiklerin Avantajı Nedir?

Bridgestone Ecopia, ilk kez 1995 yılında piyasaya sürülen ve toplumu mobilite yoluyla daha çevreci hale getirmek için tasarlanmış, yakıt açısından verimli bir lastik serisidir. Bridgestone yaz lastiği serisi, yalnızca iyileştirilmiş enerji verimliliği sağlamakla kalmıyor. Aynı zamanda uzun lastik ömrü ile birlikte iyi kuru ve ıslak zemin perforansı sunuyor. Premium lastik üreticisi, bu seri ile yön dengesi, akustik konfor ve sürüş kalitesi gibi önemli gördüğü yedi özellik arasında optimum bir denge oluşturmayı hedeflediğini belirtiyor.

Bridgestone Ecopia EP150 Özellikler

Bridgestone Ecopia EP150, düşük yuvarlanma direnci ile yakıt verimliliği sağlayan bir üründür. Lastik, özel desen tasarımı ve bileşiği ile ıslak ve kuru zeminde yüksek yol tutuşu sağlamaktadır. Kısa fren mesafeleri ile güvenli performans sergilemektedir. Bridgestone yaz lastiği deseninde sırt bloklarının tasarımı, fren performansını güçlendirmek için dengeli basınç dağılımı sağlamaktadır.

Bridgestone Ecopia EP150, aynı zamanda düşük gürültü seviyeleri ile sürüş konforunu arttırmaktadır. Özel tasarımı, yüksek hızlarda stabilite elde edilmesi için geliştirilmiştir. Bridgestone yaz lastiği deseninde yer alan geniş kanal ve oluklar etkili su tahliyesi sağlamaktadır. Suda kızaklama riskine karşı güvenlik sunmaktadır.

Bridgestone Ecopia EP25 Özellikler

Bridgestone Ecopia EP25 deseni de yine yüksek yol tutuşu ve yakıt verimliliği özelliklerini bir arada sunmak için geliştirilmiştir. Bridgestone yaz lastiği, aynı zamanda oldukça dayanıklı yapıya sahiptir. Kuru ve ıslak zeminlerde güvenli manevra kabiliyeti sergilemekte; yüksek fren ve viraj performansı sunmaktadır.