Sürdürülebilir Michelin Lastikler Yüzde 58 Oranında Onay Aldı

%45 ve %58 sürdürülebilir malzemelere sahip Michelin lastikler, yol kullanımı için onay aldı. Fransız premium lastik üreticisi, yüksek düzeyde çevresel olarak sürdürülebilir malzemeler içeren, otomobiller ve otobüsler de dahil olmak üzere karayolu araçları için onaylanmış bir çift lastiği duyurdu.

Yeni Michelin binek otomobil lastiği, %45 sürdürülebilir malzemelerden üretildi. Michelin otobüs lastikleri ise %58 sürdürülebilir materyaller kullanılarak ortaya çıkarıldı.

Michelin markalı ürünlerin her ikisi de Enviro tarafından sağlanan geri kazanılmış karbon siyahına sahip. Bu lastiklerin şu anda kullanılan ve geleneksel olarak üretilen Michelin lastikler ile aynı performans seviyelerini sunması bekleniyor. Premium lastik üreticisi, teknolojiyi iki veya üç yıl içinde benzer sürdürülebilir ürünler üretmek için kullanacak.

Michelin, daha önce; elektrikli motosikletler ve diğer sürdürülebilir ve geri kazanılmış maddeler kullanmıştı. Premium marka, ek olarak Enviro’nun geri kazanılmış ve ISCC sertifikalı karbon siyahını da kullanan bir yarış lastiği geliştirmişti.

Michelin, 2050 yılına kadar tüm lastik ürünlerinde %100 yenilenebilir malzemeler kullanmayı hedefliyor.