Prinx Chengshan Tayland Lastik Fabrikası için Temel Attı

Chonburi’de bulunan WHA Doğu Sahilleri Sanayi Bölgesi EISE 3’te yeni Prinx Chengshan Tayland fabrikası için temel atma töreni yapıldı. Prinx Chengshan, endüstri parkı içerisinde kurulan ilk tesislerden biri olan tesise, bugün düzenlenen törenle dikkat çekti. Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası listesinde yer alan lastik üreticisi, üretimin ilk etabı için altyapı ve üretim ekipmanına 300 milyon ABD doları civarında yatırım yapıyor. Tesis, lider lastik endüstrisinin tasarım felsefesini benimseyecek ve yapay zekâ üretim standartlarına göre kurulacak. Tesisin ilk aşaması 2020 yılının ortasında tamamlandığında, yılda 4 milyon binek otomobil lastiği ile kamyon ve otobüsler için 800.000 adet %100 çelik radyal lastik üretebilecek.

Prinx Chengshan 43 Yıllık Deneyime Sahip

Prinx Chengshan (Cayman) Holdingleri Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Prinx Chengshan (Shandong) Lastikleri Ltd Şti Yönetim Kurulu Başkanı olan Che Hong Zhi konuyla ilgili açıklamalarda bulundu: “Tayland WHA ESIE 3’te ilk okyanus ötesi üretim üssünün kurulması, Prinx Chengshan’ın ilerlemesi için önemli bir adım. Prinx Chengshan, 43 yıllık bir ürün geliştirme geçmişine sahip ve her zaman küresel geliştiricilik stratejisine sadık kaldı. Firma, 2018 yılında Hong Kong’da listelendi ve uluslararası sermaye ile aynı satırlarda yer aldı. Tayland üretim üssü, Prinx Chengshan’ın uluslararası gelişimi yönünde atılmış önemli bir adım ve bunun yanı sıra denizaşırı yatırımlar için kurulmuş ilk lastik üretim tesisi.”

Tayland Lastik Üretimi için Önemli Bir Nokta

HongZhi sözlerine şöyle devam etti:“Tayland önemli bir uluslararası serbest ticaret ülkesi, doğal kauçuğun kaynağı ve Asya’daki en geniş otomobil üretim merkezi. Otomobil geliştirme ve bununla bağlantılı endüstrilerin gelişimi çok hızlı ve ulaşım ağı oldukça gelişmiş.  Tayland’daki yatırım, Prinx Chengshan’ın kaynaklarını entegre etmek ve dünyaya yaymak için alınan önemli bir tedbir olmasının yanında markayı uluslararası bir konuma getirmek için de önemli bir adımdır. Bunun yanı sıra Çin ve Tayland’ın komşuluk ve dostluk ilişkilerini derinleştirmek ve iki ülke arasındaki dost ekonomik ilişkilere ön ayak olmak için de olumlu bir keşif.”

Lastik Fabrikası için Törene Önemli İsimler Katıldı

Temel atma törenine; WHA Industrial Development PLC’nin yetkili müdürü David R. Nardone, Çin Devleti İnşaat Mühendisliği Limited Şirketi’nin Tayland genel müdürü Wang Yifei, aynı şirketin icra direktörü Liu Qink, Çin Kimya Endüstrisi Guilin Limited Şirketi genel müdür yardımcısı Li Hong, Thai Power Authority’nin Bangkok’taki veri iletim sistemleri mühendislik servisi departmanı müdür yardımcısı Chirada Bumrungvej ve Tayland’daki Çin Bankası’nın başkan yardımcısı Wu Lin katıldı.