Pirelli P Zero ve Cinturato Lastikler BMW için Sunuluyor

Pirelli ve BMW Grubu arasındaki teknik işbirliği, en yüksek performans ve güvenlik seviyelerine ulaşma hedefiyle sürdürülüyor. BMW 8 Series Coupe, Gran Coupe ve Cabrio’nun M Sport modelleri dâhil olmak üzere en son sürümleri için Pirelli ile toplam 78 orijinal ekipman anlaşması gerçekleştirdi. BMW 8 serisinde yer alan en iyi otomobiller, maksimum performansı ortaya çıkarma amacıyla geliştirilmiş; güvenlik, kontrol ve yüksek manevra kabiliyeti sağlamak üzere tasarlanmış 18 ila 20 inç arasında Pirelli P Zero ve Cinturato P7 lastikleri kullanacak. BMW 8 Serisi için sunulan lastikler, Pirelli Cinturato P7 ve P Zero markanın “mükemmel uyum” felsefesi ile geliştiriliyor. İtalyan lastik devi, BMW Grubu’nun lüks grand touring ürün yelpazesi için Pirelli orijinal ekipman lastikleri ile yolcuların araç içi konfordan maksimum seviyede yararlanmasına ve her durumda otomobilin tam performansının elde edilmesine imkân tanıyor. Pirelli yaz lastikleri, sürüş konforu ile üstün manevra kabiliyeti ve yüksek yol tutuş özelliklerini bir arada sunuyor.

Pirelli P Zero ve Cinturato P7 Patladıktan Sonra Yola Devam Edebiliyor

Pirelli Cinturato P7 ve P Zero, ıslak zeminlerde mükemmel fren performansı ile birlikte düşük yuvarlanma direncine de sahip. Düşük yuvarlanma direnci, çevre için zararlı emisyonların azalmasını sağladığı gibi yakıt tüketimini de düşürüyor. BMW’nin taleplerine uygun olarak geliştirilen Pirelli P Zero ve Cinturato P7 lastikleri, lastik yanağında bulunan yıldız (*) işaretlemesi ile tanınabiliyor. Genel anlamda; bu işaretlemeye sahip lastiklerin ebat, yük ve hız endeksleri araca uygunsa farklı marka araçlarda kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmuyor. BMW için orijinal ekipman olarak sunulan Pirelli yaz lastikleri, aynı zamanda run flat teknolojisine de sahip. Bu teknoloji, lastiğin patladıktan sonra 80 km/s hızda 80 kilometreye dek ilerleyebilmesini sağlıyor. Pirelli run flat lastikler, daha sert bir yapıya sahip olduğundan yalnızca orijinal ekipman lastikleri de run flat özelliğine sahip araçlarda kullanım için öneriliyor.

Pirelli P Zero Sportif Otomobiller ile Mükemmel Uyum Sağlıyor

Özellikle spor otomobiller için tasarlanmış olan Pirelli P Zero lastikler, uzman kuruluşlar tarafından da defalarca test edildi. Üstün performanslı Pirelli yaz lastikleri, testlerde hem ıslak hem kuru zemin koşullarında mükemmel yol tutuşu, sürüş dengesi ve hassas direksiyon tepkisi özellikleri ile öne çıktı. Aynı zamanda uzmanlar, Pirelli P Zero lastiklerin suda kızaklamaya karşı sağlam güvenlik sağladığını; hem kuru hem ıslak zemin koşullarında fren mesafelerini kısalttığını söylüyor. İtalyan lastik devinin P Zero lastik serisi, güvenli ve sportif performans söz konusu olduğundan örnek olarak gösteriliyor. BMW Grubu’nun M serisi araçları için homologasyona sahip olan lastiklerin de aynı performans özelliklerine sahip olduğu otomobil üreticisi tarafından onaylandı.

Pirelli Cinturato P7 Çok Yönlü Performans Sergiliyor

Pirelli Cinturato P7 de aynı P Zero gibi, kuru ve ıslak zeminlerde güçlü yol tutuş ve fren performansı sunmak ve suda kızaklama riskini azaltmak için tasarlandı. Pirelli, lastik bileşiğinin kullanım sıcaklığına göre performansı ayarlayabilen bir tür “mekanik zeka”ya sahip olduğunu söylüyor. Pirelli yaz lastikleri, bununla birlikte; düşük gürültü seviyesi ile mükemmel akustik konfor sağlıyor. Aynı zamanda darbeleri emme özelliği sayesinde sürüş konforu da sunuyor. Pirelli Cinturato P7, üst seviye dayanıklılığa sahip. Aynı zamanda Pirelli P Zero gibi düşük yuvarlanma direnci sayesinde yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını azaltıyor.