Pirelli Eski Ceat Fabrikasını Depo Olarak Kullanacak

Pirelli & C. S.p.A. Kuzeybatı İtalya’daki Settimo Torinese’deki sanayi merkezine hizmet verecek bir lastik deposu inşa ederek Avrupa’daki lojistik operasyonlarını güçlendiriyor. Küresel yatırım platformu BentallGreenOak ve genel yüklenici GSE Italia ile ortaklaşa yürütülecek proje kapsamında sanayi merkezi yakınlarındaki eski bir Ceat Tire fabrikası yeniden değerlendirilecek.

Yeni Depo CO2 Emisyonlarını Azaltmada Etkili Olacak

“LEED Gold sertifikalı” depo 50.000 metre karelik bir alana yayılacak ve 15 yıllığına Pirelli’ye kiralanacak. Fabrika, lastik üreticisinin yakındaki Settimo fabrikasında üretilen lastiklerin akışını “daha fazla etkinlik ve verimlilikle” yönetmesine olanak sağlayacak. Şimdiye kadar Settimo’da üretilen lastikler, tesisten 130 km uzaklıktaki San Pietro Mosezzo’da depolandı. Deponun üretim merkezine yakınlığı, lastik transferlerine bağlı CO2 emisyonlarını da azaltacak.

Pirelli Otomobil Üreticilerine Daha Fazla Yaklaşacak

2021’de tamamlanması planlanan yeni depo “son derece yenilikçi” olacak ve Pirelli’yi otomobil üreticilerine ve ihracat müşterilerine yaklaştıracak. Bu sırada Novara Eyaletindeki depo, İtalyan pazarındaki müşterileri desteklemek için daha da uzmanlaşacak. İtalyan lastik üreticisi, “Pirelli, lojistikte daha fazla verimlilikle maliyetleri azaltabilecek ve sürdürülebilirlik açısından önemli iyileştirmeler elde edebilecek.” açıklamasında bulundu.