Motosiklet Tutkunlarının Heyecanla Beklediği Motobike İstanbul Başladı

İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyarete açmış olan Motobike İstanbul, motosiklet ve bisiklet sektöründe bölgenin en kapsamlı etkinliği olma özelliği taşıyor. Fuar, Motul ana sponsorluğunda gerçekleşip Messe Frankurt İstanbul tarafından organize ediliyor. Motosiklet ve bisiklet severlerin heyecanla başlamasını beklediği etkinliğin açılışı, Messe Frankfurt İstanbul genel müdürü Tayfun Yardım, milletvekili Kenan Sofuoğlu, Motosiklet Endüstrisi Derneği başkanı Bülent Kılıçer, Motul Türkiye satış müdürü Kerem Oyılmaz ve Aytemiz genel müdürü Ahmet Eke tarafından yapıldı.

Motobike İstanbul 2019 Sponsorları

Fuarın ana sponsoru madeni yağ sektöründe dev olan marka MOTUL olurken Garanti Bankası; platinum sponsoru, Aytemiz; fuar sponsoru, Quick Sigorta; sigorta sponsoru, Super FM radyo sponsoru, KTM ise gösteri sponsoru sıfatları ile bisiklet ve motosiklet tutkunlarının heyecanlarına ortak oluyor. Sponsorlar, fuara özel olarak hazırladıkları aktivite ve hizmetler ile de katkı sağlıyor. 

Yeni Motosiklet Modelleri Sergileniyor

Bu yıl 11.si düzenlenen Motobike İstanbul’u prestij sahibi markaların yeni model lansmanları renklendirdi. Her sene olduğu gibi bu sene de üstün motosiklet markalarının yeni modelleri, motosiklet tutkunlarının yoğun ilgisi ile karşılaştı. Dört gün sürecek fuar kapsamında ziyaretçiler; BMW, Ducati, Honda, Harley Davidson, Triumph, Yamaha, Vespa, KTM, Kral, Kuba, CF Moto, Volta, SYM, Bajaj, Polaris, Citycoco, Moto Gusto, Husqvarna, Yuki ve daha pek çok üst düzey markanın en yeni modellerini inceleyebilecek.

Etkinlikler Motobike İstanbul’a Renk Katıyor

Motobike İstanbul 2019 için fuara özel seminer ve gösteri programları hazırlanıyor ve ziyaretçiler özel deneyimler yaşıyorlar. Açılış gününde motosiklet akrobasi gösterileri ile heyecanı dorukta yaşatan Birkan Polat ve Onur Duva, 4 gün boyunca gösteri alanında ziyaretçilere aksiyon dolu anlar vadediyor. Fuarda “Motobike İstanbul” programı dahilinde uzman kişiler tarafından yapılacak söyleşi ve eğitimler de ziyaretçilerin katılımını bekliyor. Kış rotası, güvenlik sürüşü gibi eğitimler, motovloggerlar ile yapılacak söyleşiler bunlardan birkaçı. 

Motosiklet ve Bisiklet Sektöründen Önemli İsimler Yer Alıyor

Fuar boyunca, motosiklet ve bisiklet sektörünün içinden Kerem A Hero, Serkan Özbay, Ersoy Akkartal, Kemal Tuğrul Sümer, Asil Özbay, Erkin Yeşil, İlayda Yağmur Yılmaz, Özge Öztimur, Nesli Avcı, Adile Yavuz, Süren Bayan, Gülşah Merve Yüksel, Ömer Faruk Toprak, Murat Çopur, Yahya Dai, Buket Doran, Ozan Musluoğlu, Serdar Barçın, Emre Sen, Burak Ersöz, Özge Öztimur gibi önemli misafirler Yiğit Top’un moderatörlüğünde sevenleriyle buluşacak. Bunun yanı sıra Türkiye’nin genç yetenekleri Toprak Razgatlıoğlu, Deniz ve Can Öncü kardeşler ile canlı video konferansı gerçekleştirilecek. Cumartesi saat 11.30’da “Altın Elbiseli Adam” adıyla bilinen Barkın Bayoğlu anılacak. Motobike İstanbul’u ziyaret edenler, bütün programlara Efes Salonu’nda ücret ödemeden katılım sağlayabilecek. “Custom” alanında ise özel yapım ve kişiye özel üretim motosiklet ve bisikletler sergilenecek. “The Distinguished Gentleman’s Ride” etkinliği dahilinde motosiklet tutkunu şık hanımefendi ve beyefendiler klasik motorlarıyla “Custom” alanındaki yerlerini alacak.