Michelin X Line Energy Serisi Rekor Kıran Volvo Kamyonlarda Kullanılıyor

Mümkün olan en düşük karbon ayak izini arayan filolar için tasarlanan Michelin X Line Energy lastikler, Birleşik Krallık’taki zorlu testlerde yakıt verimliliği rekorları kıran iki Volvo kamyon için tercih edildi. 40 tonluk üç dingilli bir treyler ile çalışan yeni nesil 4×2 Volvo FM 420, Ekim ayında Commercial Motor’un 760 kilometrelik yol testinde 100 km’de ortalama 29 litre yakıt harcayarak tasarruf rekoru kırdı. Bunu, I-Save özellikli 6×2 Volvo FH 460’ın 44 ton yük ile 27 litre/100 km yakıt harcayarak 12 aydan kısa bir süre içerisinde yeni rekoru kırması izledi. Her iki tır da Globetrotter yataklı kabinler ve Michelin’in yakıt tüketimi açısından en verimli ürün yelpazesinden lastiklerle donatıldı. Volvo FM 420, 355/50 R22.5 Michelin X Line Energy Z ön aks lastikleri ile 295/60 R22.5 Michelin X Line Energy D çeker lastiklerini kullanıyor. I-Save özellikli Volvo FH 460 ise 385/55 R22.5 Michelin X Line Energy F (ön aks ve orta aks) ile 315/70 R22.5 X Line Energy D çeker lastikler ile donatılıyor.

Michelin X Line Energy Yakıt Tasarrufuna Katkıda Bulunuyor

İngiltere ve İrlanda’da Volvo Trucks’ın medya alanındaki başkanı Martin Tomlinson: “Müşterilerimizin çoğu için yakıt her şeydir. Filoların kâr hanesinde büyük fark yaratabilecek dünya lideri teknolojilere ve yakıt tasarrufu stratejilerine öncülük ediyoruz. Ancak her damladan en verimli şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak doğru lastiklere de ihtiyaç var. Michelin X Line Energy serisi lastikler, daha az yakıtla daha uzağa gitmeyi sağladığı için uzun mesafeli sürüş yapan demo filomuz için orijinal ekipman hâline geldi. Michelin kamyon lastikleri serisi, aynı zamanda etkileyici derecede yüksek güvenlik, üstün manevra kabiliyeti ve dayanıklılık sunuyor.”
Michelin Birleşik Krallık’ın idari yöneticisi Chris Smith:”Volvo Trucks gibi üreticiler, araç performansıyla ilgili farklı konfigürasyonlar hakkında çok sayıda veriye sahipler. Bu nedenle lastiklerimizin tanıtım filoları için defalarca seçilmiş olması, bizim için büyük bir iltifat.”

Michelin Ar-Ge Çalışmaları ile Verimliliği Arttırıyor

Michelin X Line Energy serisindeki lastiklerin özellikle uzun mesafeli rotalarda ve çoğunlukla durmaksızın yüksek hızlarda kullanılan kamyon ve otobüsler için tasarlandığını söylüyor. Lastik devi, Ar-Ge çalışmalarına yılda 600 milyon eruodan fazla yatırım yapıyor. Bu sayede Michelin kamyon lastikleri, yakıt tasarrufunda sınırları zorlamaya ve kullanıcılarına daha fazla güvenlik ve dayanıklılık sağlamaya devam ediyor.