Kia EV 6’nın Seçimi: Continental AllSeasonContact 4 Mevsim Lastikler

Kia EV 6 araçlar için premium lastik üreticisi Continental ile orijinal ekipman anlaşması gerçekleştirildi. Araçta dört mevsim lastik seçeneği olarak ise Continental AllSeasonContact deseni sunuluyor. Bu ürün, kış koşullarında kullanılabileceğini gösteren 3PMSF (3 Tepeli Dağ Kar Tanesi) sembolüne sahip. Bu sembol, Continental 4 mevsim lastik deseninin sıfır derece altındaki sıcaklıklarda ve karla kaplı zeminlerde test edilerek onaylandığını gösteriyor.

Continental AllSeasonContact Nasıl Yıl Boyu Kullanılabiliyor?

Continental AllSeasonContact hem kış hem de yaz aylarında esnek kalmasını sağlayan Traction Silica isimli kauçuk bileşiğine sahiptir. Bu sayede yılın dört mevsimi güvenilir yol tutuşu ve frenleme sağlayabiliyor. Bileşikteki reçine, özellikle kış performansını geliştiriyor. Continental 4 mevsim lastik, yağmurlu ve karlı zeminlerde güvenlik sunuyor.

Continental AllSeasonContact Yakıt Tüketimini Azaltıyor

Continental AllSeasonContact, dönme direncini arttırmak için optimize edilmiş yanak yapısına sahiptir. Aynı zamanda kauçuk bileşiği de daha az yuvarlanma direnci sağlamaktadır. Continental 4 mevsim lastik, böylece yüksek yakıt tasarrufu sağlayabilmektedir. Peki, yuvarlanma direnci nedir? Dönme (yuvarlanma) direnci, lastiğin hareket etmek için gerek duyduğu enerji miktarı olarak düşünülebillir. Daha düşük yuvarlanma direnci, bu nedenle elektrikli araçlar için daha fazla menzil, benzinli otomobiller için daha az yakıt tüketimi anlamına geliyor. Aynı zamanda yuvarlanma direnci düşük lastikler, daha yavaş aşınıyor ve CO2 emisyonlarını azaltıyor.

Kia EV6 Özellikleri Neler?

Fabrikadan Continental lastikleri ile çıkacak Kia EV6, bu yıl WhatCar Dergisi tarafından yılın en iyi otomobili seçildi. Otomobil, 58 ve 77 Kwh batarya seçenekleri ile sunuluyor. Hyundai Ioniq 5 ve Genesis GV60 ile E-GMP elektrikli araç platformunu paylaşıyor. Yuvarlanma direnci düşük olan Continental AllSeasonContact lastikler, bu otomobilin menzilinin artmasına yardımcı oluyor. Kia EV6, 0’dan 100 km/s hıza 7,3 saniye içerisinde çıkabiliyor. Aracın maksimum hızı ise 183 km /s. Continental 4 mevsim lastikler, aracın yüksek ağırlığına karşı dayanıklılık sağlıyor. Kia EV6, 1.600 kg römork çekme kapasitesi ile sunuluyor. Aynı zamanda yüksek torkları yola en iyi şekilde iletebiliyor. Yılın dört mevsimi güvenliği arttırıyor. Kia EV6, özellikle hızlı şarj özelliği ile öne çıkıyor. Kia elektrikli otomobil, 18 dakikada %10’dan %80 şarja çıkabiliyor.