Kenda Firması ADAC Lastik Testi Başarısını Değerlendirdi

2023 ADAC Lastik Testi’nde Kenda lastik firması, Dunlop vb. gibi markaların lastiklerine göre daha iyi sonuç elde etti. Tayvanlı lastik markası Kenda, tüm fiyat segmentlerinde 50 lastik modelini içeren büyük bir ADAC testinde değerlendirildi. Bir dizi tanınmış marka ürünü geride bırakarak “Tatmin Edici” dereceyle 11. sırada yer almayı başardı. Kenda, bunu şirketin Avrupa Teknik merkezine (KETC) devam eden yatırımına bağladı.

Tayvanlı Üreticinin Sunduğu Kenetica Pro KR210 Nasıl Değerlendirildi?

Şirket, KETC tarafından geliştirilen Kenda Kenetica Pro KR210 deseninin genel değerlendirmede beş premium lastik modelini geride bıraktığını açıkladı. Testte sıkı bir değerlendirmeden geçen yaz lastiği kuru ve ıslak zemin koşullarında güzel bir performans göstererek iyi sonuç elde etti. Buna ek olarak, Kenda lastik firmasının çevresel performansı sürdürülebilirlik açısından premium lastiklerle aynı seviyedeydi.

Kenda Lastikleri Avrupa Direktörü: ‘’ Sonuçlardan Gurur Duyuyoruz!’’

Kenda Avrupa Lastik Bölümü Direktörü Henno Plaggenborg, “Lastiklerimizin yeni testteki sonuçlarından gurur duyuyoruz. Kenda’nın yüksek sıralaması doğru yönde ilerlediğimizi gösteriyor.” “Bu başarının ana nedeni, son teknoloji araştırma laboratuvarlarını içeren ve kalite kontrol için en son ölçüm ve kontrol teknolojilerini kullanılmasıdır. Avrupa teknik merkezimize yaptığımız önemli yatırımlardır.” Değerlendirmelerinde bulundu.

Kenda Tires, çeşitli uygulamalar için geniş bir lastik yelpazesi üreten lider bir lastik üreticisidir. Şirket 1962 yılında kurulmuştur ve merkezi Tayvan’dadır. Kenda Tires, yıllar içinde hem dayanıklı hem de güvenilir yüksek kaliteli lastikler üretme konusunda ün kazanmıştır.

Tayvanlı Lastik Firması Kenda Faaliyete Ne Zaman Başladı?

Kenda lastikleri, motorlu taşıtlar için geniş bir lastik yelpazesi sunan lastik üreticisidir. Şirket 1962 yılında kurulmuştur ve merkezi Tayvan’dadır. Kenda lastik firması, yıllar içinde hem dayanıklı hem de güvenilir yüksek kaliteli lastikler üretme konusunda kendini geliştirmiştir. Firna, motosikletler, ATV’ler ve otomobiller dahil olmak üzere çeşitli araçlar için lastik geliştirmeyi sürdürmektedir. Kenda Lastikleri için en önemli özelliklerinden biri inovasyona odaklanmasıdır. Şirket, performans ve güvenlik sunan daha iyi lastik tasarımları oluşturmak için araştırma ve geliştirmeye büyük yatırımlar yapmaktadır. Kenda Lastikleri ayrıca performanslarında tutarlı olan yüksek kaliteli lastikler üretmek için gelişmiş üretim teknikleri kullanmaktadır.