Jean-François Tarabbia Continental CCN İşbirimini Devraldı

Jean-François Tarabbia (56), 1 Ocak 2021’de Continental’deki Araç Ağı ve Bilgi (VNI) iş alanı içinde Bağlantılı Araç Ağı (CCN) iş birimini devraldı. Bilgisayar mühendisliği ve işletme mezunu olan Tarabbia, aynı tarihte ürün dönüştürme VNI başkanı olarak yeni görevini üstlenen Johann Hiebl’in (59) yerine geçti.

Hiebl Continental VNI Ürün Dönüştürme Biriminin Başına Geçti

Hiebl, şirketin organizasyonel olarak yeniden düzenlenmesi boyunca İç deparmanın Bilgi-Eğlence, Bağlantı ve Güvenlik iş birimlerine başkanlık etti. Bunun üzerine; bu iş birimleri, Araç Ağları ve Bilgi departmanları içinde Bağlantılı Araç Ağı ile birleştirildi. Hiebl, yeni görevinde; yeni araç mimarilerini uygulamak için gereken ürün ve hizmetlere yönelik uzmanlığını geliştirmek için çalışmaya devam ediyor. Özellikle, Volkswagen’in ID serisi için Araç İçi Uygulama Sunucusu 1 (ICAS1) adı verilen yüksek performanslı bilgisayarın geliştirilmesinden elde edilen deneyim, gelecekteki mobilite projelerinin temelini oluşturacak. Bu, bileşenden buluta kadar tüm araç mimarisinde ustalaşmayı, işlevlerin ve yazılım modüllerinin dikey ve yatay entegrasyonunu ve en yüksek karmaşıklık düzeyinde verimli proje yönetimini içeriyor.

Tarabbia Otomotiv Sektöründe Kapsamlı Deneyime Sahip

Tarabbia, kariyerine 1991 yılında Siemens VDO Automotive için yazılım geliştirici olarak başladı. Üç yıl sonra, hem Regensburg (Almanya) hem de Toulouse’deki (Fransa) Siemens VDO Automotive’de yazılım geliştirme başkanı görevini üstlendi. 2000 yılında, Toulouse’daki Siemens VDO Automotive’in Gövde ve Şasi bölümünün başına geçti; üç yıl sonra, Almanya’da Gövde ve Şasi bölümünün Baş Operasyon Direktörlüğü pozisyonuna yükseldi.

Tarabbia’nın Deneyimi Continental için Katkı Sağlyacak

Tarabbia, 2006 yılında Hella’ya transfer olarak burada Hella Elektronik bölümünün CEO’su görevini üstlendi. Aynı zamanda Lippstadt, Almanya’daki Hella KGaA Hueck & Co’nun yönetim kurulu üyesi oldu. 2009 yılında Fransa’ya geri dönen Tarabbia, Paris’teki Segula Technologies’in İcra Kurulu Başkanı olarak göreve başladı. Grubun kıdemli başkan yardımcısı olarak en son görevinde, Paris’teki Valeo SA’da yenilik, Ar-Ge ve ürün pazarlamasından sorumluydu. Continental’e transferiyle şimdi profesyonel köklerine geri dönüyor ve kapsamlı deneyimi ile yeni rolüne katkı sağlayacak.

Continental Modern Araç Mimarileri için Çalışıyor

Continental Connected Car Networking (Bağlantılı Araç Ağı) iş birimi, kesintisiz bağlantı ve modern araç mimarileri için çalışıyor. CCN, araçları dış dünya ile güvenli ve güvenilir bir şekilde bağlamak, araç verilerini yeni araç Elektrikli / Elektronik mimarilerinde, özellikle de Yüksek Performanslı Bilgisayar ile işlemek ve yönetmek için teknolojiler ve hizmetler geliştiriyor. Maksimum sürücü konforu için araca erişim deneyimini dijital hale getiriyor. Toplamda Continental, çok sayıda otomotiv üreticisinden 4 milyar Euro’nun üzerinde yüksek performanslı bilgisayar siparişleri aldı.