Hankook Lastikleri Moda Markası Handsome ile Birlikte Giyim Koleksiyonu Sunuyor

Premium lastik üreticisi Hankook, Güney Koreli moda markası Handsome ile iş birliği yapıyor. İş birliği sonucunda üretilen kıyafetler, kadınlar için SYSTEM ve erkekler için SYSTEM HOMME olmak üzere iki gündelik giyim markası altında satışa sunuluyor. Dünya devi lastik üreticisi ile giyim markası arasındaki sektörler arası iş birliği merak uyandırıyor. Çünkü iki sektörün çok az bir bağlantısı var, belki de hiç yok. Hankook Lastikleri, marka kimliğini ve motor sporları kültürüne olan bağlılığını Y Kuşağına ve Z kuşağına sergilemek için bu benzersiz ortaklığa giriştiğini belirtiyor. Yenilikçi giyim koleksiyonu, genç kuşağın Hankook markasını deneyimlemesi için benzersiz bir fırsat sağlıyor.

Hankook Giyim Koleksiyonu için Motorsporları Temasını Kullanıyor

Giyim koleksiyonu için elektrikli araçlar için sunulan, yenilikçi teknolojiye sahip Hankook iOn yarış lastiği ve yeni Formula E ortaklığından ilham alındı. Hankook, elektrikli araç yarışı serisi için 2022 / 23 sezonundan itibaren resmi sponsor oldu. Premium lastik üreticisi, yarış lastiği iOn’u tüm Gen3 yarış arabalarına tedarik edilecek.

Hankook iOn Elektrikli Araç Lastikleri İlham Oldu

Handsome ile yapılan ortaklık sonucu geliştirilen kıyafetler hem tasarım hem dokuları ile Hankook markasını yansıtıyor. Giysilerde lastik desenleri, yarış pisti ve yarış arabalarının ulaştığı yüksek hızlar resmedilerek tüketicilere Hankook kültürüne göz atmak için benzersiz bir deneyim sunuluyor. Aynı zamanda elektrikli otomobiller için premium Hankook iON serisinin ve Formula E’nin resmi renkleri de logoya dahil edildi. Moda çekimleri ise Asya’daki en büyük lastik test pisti olan Hankook Technoring’de gerçekleştirildi.

Koleksiyon Hankook Konsept Lastikler ile Birlikte Sergilendi

Koleksiyon, Handsome’nin çevrimiçi alışveriş merkezi thehandsome.com’un yanı sıra SYSTEM ve SYSTEM HOMME’nin bazı çevrimdışı mağazalarında satışta. Bununla birlikte Lansman sonrasında Kore Seul’da bulunan motosiklet temalı bir kahve dükkânı olan RSG Waver Riders’da bir pop-up mağazası açıldı. Marka, burada Formula E’ye tedarik edilen Hankook iON yarış lastiğini, fütüristik konsept lastikleri ve RC arabalarıyla birlikte sergiliyor. Hankook Lastikleri, fuar aracılığıyla marka mirasını, yenilikçi teknolojisini ve benzersiz marka kültürünü genç nesle aktarmayı umuyor.

Hankook Lastikleri Marka Laboratuvarı Başkan Yardımcısı Jimmy Kwon: “Hankook Lastikleri, başka bir yenilikçi iş birliğini sunmaktan mutluluk duyuyor. Gelecekte de heyecan verici marka deneyimleriyle Y Kuşağına ve Z Kuşağına ulaşmaya devam edeceğiz.”

Hankook Genç Kuşakla Bağ Kurmayı Önemsiyor

Bu iş birliği, markanın milenyum ve Z kuşağı ile bağlarını güçlendirmek için ilk çalışması değil. Güney Koreli premium lastik üreticisi, daha önce de bu gibi ilgi çekici iş birliklerine imza atmıştı. Bunlar arasında; Crazy Racing Kartrider oyunu ile iş birliği, kamp malzemeleri için kitle fonlaması ve geri dönüştürülmüş lastiklerden yapılmış çevre dostu ayakkabılar da yer alıyor. Hankook, ayrıca şirketin vizyonunu şık ve yaratıcı bir şekilde paylaştığı geçen yılın ardından yakın zamanda düzenlenen MADE IN HANKOOK etkinliği aracılığıyla Millennials ve Gen Z ile özgün bir şekilde bağ kurmaya çalıştığını gösterdi.