Hankook Dynapro AT2 Lastikler Rebelle Rallisi’nde

Hankook arazi lastikleri, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen ve dünyanın ilk kadın off-road navigasyon yarışması olan Rebelle Rallisi’nde kullanılıyor. Ralliye uyumlu Kia Sorento PHEV araçlar, Hankook Dynapro AT2 lastikler ile donatılıyor. Kia araçlarda kullanılacak Hankook AT lastik, güçlendirilmiş karkası ve yüksek çekiş gücü sağlayan özel desen tasarımı ile off-road koşulları için ideal.

İlk kez 2015’te gerçekleştirilen Rebelle Rally, ABD’deki Nevada ve California çöllerinde 1.500 metreden fazla araziyi kapsıyor. Ralliyi özel yapan şey ise hız yarışı olmaması. Navigasyon için elektronik cihazlara izin verilmiyor ve katılımcıların zorlu off-road koşullarıyla başa çıkması gerekiyor. Toplam elli iki kadın takımı, 7 Ekim’den başlayarak on gün boyunca crossover, SUV ve pikap karışımı araçlarla yarışacak.

Neden Hankook Dynapro AT2 Lastikler Seçildi?

Güney Koreli premium lastik üreticisi Hankook, rallide iki Kia Sorento PHEV ve medya aracı olarak kullanılan bir Sorento EX için destek sağlıyor. Hankook Dynapro AT2 lastikler; ıslak zeminlerde, kış ve off-road koşullarında daha yüksek çekiş gücü için tasarlanmış çok yönlü sırt desenine sahip. Hankook AT lastik tasarımı, aynı zamanda asfaltta sürüş sırasında gürültü seviyesini de optimize ediyor. Lastiğin geniş temas yüzeyi, basıncın ve baskının sırt yüzeyinde dengeli dağılmasını sağlıyor. Hankook arazi lastikleri, bu sayede düzensiz aşınma riskini minimuma indirerek daha uzun kilometre ömrü sunuyor.

Rebelle Rallisi’nde Kimler Yarışıyor?

Hankook AT lastik deseninin kullanılacağı Rebelle Rallisi için ESPN’den Alyssa Roenigk sürücü olarak katılıyor ve Sabrina Howells navigasyon alanından sorumlu olarak yolcu koltuğuna oturacak. İkinci takımın başında profesyonel sürücü Verena Mei, yanında; yön bulma alanında deneyimli Tana White olacak. Hankook arazi lastikleri ile yola çıkacak Kia Sorento ralli araçları, arka yolcu camlarında ve ön tamponlarda Hankook logosunu taşıyacak. Premium lastik üreticisi, Rebelle Rally için ilk kez yarış lastikleri tedarik ediyor.

Hankook AT Lastik Ralli için En İyisini Sunuyor

Hankook’un Başkan ve CEO’su Sooil Lee: “Rebelle Rallisi’nde Kia ralli araçları için lastik tedarikçisi olarak seçilmekten gurur duyuyoruz. Lastiklerin motor sporları alanında çok önemli rol oynadığını anlayarak, uzun yıllardır yarış lastiklerimizi çeşitli etkinlikler için tedarik ediyoruz. Kia için harika bir sonuç diliyoruz. Üstün yol tutuşu ve gücü ile dik ve engebeli yollarda bile birinci sınıf arazi performansı sunan Hankook Dynapro AT2 ile takımı desteklemek için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan eminiz.”