Hafif Ticariler için Yeni Continental 4 Mevsim Lastik Tanıtıldı

Hafif ticari araçlar için geliştirilen; daha fazla dayanıklılık, verimlilik ve güvenlik sağlayan yeni Continental 4 mevsim lastik tanıtıldı. Yeni Continental VanContact A / S Ultra, daha düşük yuvarlanma direnci ile yakıt tüketimini de azaltıyor. Yeni Continental hafif ticari lastik, karlı zeminlerde üst düzey yol tutuş performansı sergiliyor.

Continental: “Hızlı kentleşme, elektrikli taşımacılığın gelişimi ve şehir içi kapıdan kapıya teslimatın büyümesi, tüketici alışkanlıklarını ve mobilite gereksinimlerini temelden değiştirdi. Minivanlar da giderek daha uzun mesafeler kat ediyor ve buna ek olarak şehirlerde sürekli frenleme ve çalıştırma modunda kullanılıyor. Tüm bu çeşitli gereksinimler, Continental’in yeni ‘Ultra’ serisinin tasarımına yansıtılmıştır. Güç ve dayanıklılık göz önünde bulundurularak tasarlanan lastikler, premium lastik markamızdan beklenen yüksek düzeyde güvenlik ve düşük yuvarlanma direncini sunacak.”

Continental 4 Mevsim Lastik Hızlı Aşınmaya Direnç Sağlıyor

Continental VanContact A / S Ultra lastiklerin dayanıklılığı; daha kalın sırt blokları, tüm yanak kısmını kaplayan genişletilmiş koruyucu bloklar ile iyileştirildi. Bu sayede; yeni Continental hafif ticari lastik için kaldırım sürtmesinden kaynaklı olarak hasar alma riski de azalıyor. Yeni Continental 4 mevsim lastik bileşiği, hızlı aşınmaya karşı direnci arttırırken yuvarlanma direncini de azaltıyor.

Continental 4 Mevsim Lastik Kar Performansı Nasıl?

Continental VanContact A / S Ultra, optimum sayıdaki yatay olukları ve özel tasarımı ile karlı zeminlerde fren performansı ve manevra kabiliyetini arttırıyor. 3 boyutlu kılcallar, blokların istenmeyen düzeyde hareketli olmasının önüne geçmektedir. Hem karlı hem ıslak zeminlerde yol tutuş performansı artmaktadır.

Continental VanContact A / S Ultra Hangi Araçlara Uygun?

Continental VanContact A / S Ultra, 195/75 R16 С ila 235/65 R16 С arasında dört ebatta sunuluyor. Ürün, AB lastik etiketleme sistemine göre “Islak Zemin Performansı” ve “Gürültü Seviyesi” ile “B” derecelendirmesine sahiptir. Yakıt tüketimi kategorisinde ise “B” ve “C” değerlerine sahip seçenekleri yer alıyor. Continental VanContact A / S Ultra; Mercedes Sprinter, VW Crafter ve Fiat Ducato gibi popüler araçların yanı sıra; Mercedes V-Class ve VW T6 dâhil olmak üzere daha küçük kamyonetler için tasarlandı. Gelecek yıl, yeni Continental 4 mevsim lastik ürün yelpazesi 15 ila 17 inç arasında değişen yeni boyutları içerecek şekilde önemli ölçüde genişletilecek. Ayrıca Continental VanContact Ultra olarak adlandırılacak ticari araçlara yönelik yeni Continental yaz lastikleri de pazara hazırlanıyor. Böylelike Continental hafif ticari lastik ürün yelpazesi genişletiliyor.