Falken 24 Saat Yarışları için Yeni Bir Klip Yayınladı

Falken’in geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarında 24 saat yarışlarıyla ilgili yayınladığı kısa filmin mesajı, “Pistle, hava koşullarıyla ve virüsle savaşıoruz.” oldu. Klip, yaklaşık 50 yıllık geçmişe sahip dayanıklılık yarışları tarihindeki en garip 24 saat yarışı vesilesiyle Eylül 2020’de kaydedildi. Virüs nedeniyle yarışın bahar ayından sonbahara ertelenmesi yeterli olmadı. Aynı zamanda Nürburgring’e seyircilerin girmesine de izin verilmedi.

Falken Filmi Motorsporları Hayranları için Kaydetti

Issız tribünleri etkileyici bir şekilde belgeleyen 2 dakikalık klip, izleyicilerine “Neşelen, hayat devam ediyor.” mesajını verdi. Film, özellikle bu yıl yarışları canlı olarak seyredemeyen ve bu yarışları her zaman eşsiz kılmış olan yaklaşık 200.000 hayran için kaydedildi. Falken Lastikleri tarafından hazırlanan kısa film, olumsuz koşullara rağmen takımların nasıl görevlerini yerine getirdiğini gösteriyor. Videonun başında verilen etkileyici mesaj ise şu: “Çok sessiz, zar zor duyabiliyorsunuz ama yine de gerçekleşiyor.”

Yarışlar Falken Tarafından Canlı Olarak Yayınladı

Falken Lastikleri Avrupa’nın pazarlama sorumlusu Dennis Wilstermann: Bu yıl filmi bilinçli olarak kısalttık. Her şeyden önce, filmin hayranlarımız için, Falken ailemiz için orada olduğumuzu göstermesini istedik. Sadece yarışa katılmakla kalmadık, eylül ayında hayranlarımızla benzeri görülmemiş bir coşkuyla aksiyonu canlı olarak paylaşarak #flattenthecurve’ye katkıda bulunduk.”

Falken “2020 Uluslararası Motor Filmi Ödülü”ne Aday Gösterildi

Falken’ın yönetmen Tobias Kahler ile birlikte çektiği sekiz film ve geçen yıl yayınlanan 24 Saat Yarışları’nın yıl dönümü filmi, Temmuz 2021’de Londra’da sunulacak olan “2020 Uluslararası Motor Filmi Ödülü” ne aday gösterildi.