E-Ready İşaretli İlk BKT Traktör Lastikleri Tanıtıldı

Elektrikli tarım ekipmanlarında kullanıma uyumu gösteren E-Ready işaretini taşıyan BKT traktör lastikleri tanıtıldı. Paris’teki SIMA fuarında lansmanı yapılan BKT AgrimaxFactor isimli yeni ürün, 70 serisi ebatlarında piyasaya sürülecek. Seri, BKT tarım lastikleri arasında önemli yere sahip. Lider üreticinin açıklamasına göre; BKT traktör lastikleri hem toprak işleme hem de mal nakliyesi sırasında yüksek performans sergiliyor.

BKT Traktör Lastikleri Müşteri Taleplerini Karşılıyor

Üretici yeni BKT traktör lastikleri hakkında açıklamada bulundu: “BKT AgrimaxFactor lastiğinin piyasaya sürülmesi, BKT’nin giderek daha zorlu bir pazar için her zaman yeni çözümler sunma taahhüdünün bir başka kanıtıdır. Bu durumda, pazarın büyük lastik talebini karşılamak istedik. BKT, pazar trendlerinin yanı sıra müşteri ve kullanıcı geri bildirimlerini kapsamlı bir şekilde inceleyerek, geliştirme sürecinde hangi yönlere odaklanılacağını belirledi ve sonuç çok çeşitli ayırt edici özelliklere sahip tamamen yeni bir ürün oldu.”

Yeni BKT Tarım Lastiği Ne Fark Sunuyor?

Yeni BKT tarım lastiği sırt deseni, yol tutuşu ve sürüş konforunu iyileştirmeye yardımcı olmak için daha uzun bloklara ve yeniden tasarlanmış blok açısına sahiptir. Yeni BKT traktör lastikleri, naylonun polyesterle değiştirildiği güçlendirilmiş karkas sayesinde yüksek hızlarda ve yükler altında dahil olmak üzere gelişmiş denge ve manevra hassasiyeti sağlıyor. BKT AgrimaxFactor lastiklerin yuvarlanma direnci de markanın mühendisleri tarafından düşürülmüştür. Temas yüzeyinin %5 oranında artması da traktör kabininde algılanan gürültü seviyesinin düşürülmesine yardımcı olmuştur.

BKT AgrimaxFactor Elektrikli Traktörlere Uyum Sağlıyor

Yeni BKT traktör lastikleri ile gelen en büyük yenilik, markanın elektrikli traktörlerde kullanıma uyumu gösteren E-Ready işaretini taşıyan ilk lastiği olması. Şirket, elektrikli araçlarda artan torkun lastikler üzerindeki yükü artırdığından lastiklere gerekli aşınma direncini sağlayabilecek yeni sırt desenleri ve kauçuk bileşikleri geliştirmek gerektiğini belirtiyor. BKT tarım lastiği de zirai araçların elektrifikasyonunun getirdiği yeni zorluklara karşı yeni çözümlere sahip. BKT AgrimaxFactor, 173D yük/hız endeksleri ile 600/70 R30 ve 710/70 R42 boyutlarında ve ayrıca 176D endeksleri ile 710/70 R42 ebadında mevcut. Aynı zamanda 2023’ün ilk yarısında yeni BKT traktör lastikleri için 12 ebat daha piyasaya sunulacak.