Dunlop Go Kart Lastikleri Çevre Dostu Olarak Güven Veriyor

Sumitomo grubu, Dunlop lastikleri aracılığıyla, çevreye duyarlı sürdürülebilir lastiklerin tanıtımıyla go kart lastiği alanında öncü bir yaklaşım ortaya koyuyor. İlk kez 2023 Tüm Japonya Karting Şampiyonası’nda görücüye çıkacak olan bu lastikler, sürdürülebilir malzemelerin yarışlara entegre edilmesinde önemli bir adım atıldığının göstergesi oluyor.

Geri Dönüşümlü Go Kart Lastiği Üretiminin Avantajı Nedir?

Dunlop lastikleri tarafından 43’ü geri dönüştürülmüş ve yenilenebilir malzemelerden oluşan lastikler üretilmesi titiz bir geliştirme ve malzeme seçiminin sonucudur. Doğal kauçuk kullanılarak, çevre dostu sentetik kauçuk ve geri dönüştürülmüş çelik karışımından üretilmişlerdir. Özellikle, bu lastikler geleneksel yarış lastiklerine eşdeğer performans seviyeleri sergileyerek hem sürdürülebilirliği hem de işlevselliği garanti altına almaktadır.

Sumitomo’dan Doğa Dostu Hedef: 2050’de Tamamen Çevre Dostu Lastik!

Sumitomo’nun vizyonu, motor sporlarında sürdürülebilirliği daha da geliştirmeyi amaçlayan bu ilk tanıtımın da ötesine uzanıyor. Uzun vadeli lastik üretim programı stratejileri, Dunlop lastikleri tarafından tedarik edilen tüm kategorilerde 2030 yılına kadar %40 ve 2050 yılına kadar %100 gibi yüksek bir hedefle sürdürülebilir malzemelerin kullanımını artırmayı içeriyor.