Cooper Discoverer Lastikler Good Design Ödülü Kazandı

Goodyear’ın alt markalarından olan Cooper Lastikleri, 2021 GOOD Design Ödülü’nü kazandı. Cooper Discoverer Rugged Trek ödül alan ürün oldu. Arazi lastiği; sırt deseni ve benzersiz, özelleştirilebilir yanak bölgesi ile dünyanın en tanınmış tasarım ödülünü kazandı. Özellikle engebeli araziler için geliştirilen AT lastik, 50’den fazla ülkeye yayılan 1.100’den fazla aday arasından seçildi.

Cooper Discoverer Rugged Trek Özelleştirilebilir Tasarıma Sahip

2021’de piyasaya sürülen Cooper Discoverer Rugged Trek, hem yolda hem de arazide mükemmel performans sunan dört mevsim SUV lastiği. Ürün, Cooper Lastikleri için bir ilk olarak; sürücülere iki benzersiz yanak tasarımı seçeneği sunuyor. “Knife-Edge” ve daha dikkat çekici bir seçim olan “Mountain Pass”. Arazi lastiği seçeneğinin bu özelleştirilebilir özelliği ve agresif sırt deseni, ödülü kazanmasına yardımcı oldu. Lastik, özel desen tasarımı ile hem off-road koşullarında hem asfaltta yüksek çekiş gücü sağlıyor. Güçlü yanak bölgesi, hasar almaya karşı dayanıklılık sunuyor.

Cooper Lastikleri Ürün Pazarlama Direktörü Michiel Kramer: “Şimdi hem pikap hem de SUV sahipleri, lastikler de dâhil olmak araçlarının her yönünün hem işlevsel olarak hem de ilgi alanlarına göre özelleştirilebilir olmasını her zamankinden daha fazla istiyor. Cooper Discoverer Rugged Trek lastiğini günümüzün en popüler off-road özellikli araçlarını tamamlamak için hem performans hem de estetik amaçlı tasarladık.”

Cooper Discoverer Rugged Trek Lastikler Kışın Kullanılır Mı?

Cooper Discoverer Rugged Trek, mükemmel yol ve arazi performansı sunarken ıslak zeminlerde de yüksek yol tutuşu sağlıyor. Bununla birlikte Cooper Lastikleri, lastiğin sekiz ebadı için kış performansını arttırdı. Bu arazi lastiği ebatları, yanak bölgelerinde 3PMSF ( 3 Tepeli Dağ Kar Tanesi) sembolünü taşıyor. Bu işaretleme, lastiğin düşük sıcaklıklarda karla kaplı zeminlerde kullanıma uygun olduğunu gösteriyor. 3PMSF sembolüne sahip Cooper AT lastik ebatlarına bu yıl yenileri de eklenecek.

Good Design Ödülü Hakkında

Good Design Ödülleri, Chicago Athenaeum Mimarlık ve Tasarım Müzesi tarafından verilmektedir. 1950’de kurulan GOOD DESIGN, dünya çapında tasarım mükemmelliği için en eski ve en tanınmış programdır.