Continental ile Mercedes-Benz Arasında İş birliği Yapıldı

Alman lüks otomobil üreticisi Mercedes-Benz, yeni kompakt SUV’u, GLC’nin lastiklerini tedarik etmek üzere lider lastik şirketi Continental ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Yeni araç, enerji tasarruflu sürüş için tasarlanan ve düşük yakıt tüketimi, uzun hizmet ömrü ve minimum yuvarlanma gürültüsü sunan Continental’in EcoContact 6 Q lastikleri ile donatılacak.

EcoContact 6 Q Lastikleri Nasıl Bir Seçenek?

EcoContact 6 Q lastikleri, motor türünden bağımsız olarak çeşitli araçlarda enerji tasarruflu sürüş sağlamak üzere geliştirilmiştir. Lastikte kullanılan özel kauçuk bileşimi enerji emilimini azaltarak sürtünmeyi ve yuvarlanma direncini düşürür. Lastik ayrıca, olağanüstü yol tutuşu, fren performansı ve uzun hizmet ömrü sağlayan optimize edilmiş dişlerle üretilmiştir. İsabetli bir seçenek olan Continental EcoContact 6 Q, modifiye edilmiş bloklara, kılcal kanallara ve yan oluklara sahiptir.

Güvenli Kış Yolculuğu için Continental WinterContact TS 850 P

Continental lastikleri, GLC’yi kış aylarında kullananlar için Mercedes-Benz tarafından GLC için onaylanmış bir kış lastiği olan WinterContact TS 850 P ürününü de sunuyor. Lastik, düşük sıcaklıklarda hassas yol tutuşunun yanı sıra karlı zeminde sağlam kavrama sağlayarak kış sürüş koşulları için güvenli bir seçenek haline geliyor.

ProContact GX: ABD için Dört Mevsim Lastiği

Mercedes-Benz, ABD’de GLC için dört mevsim lastiği ProContact GX segmentini onayladı. Bu lastik mükemmel performans, konforlu bir sürüş ve düşük yakıt tüketimi sunarak tüm hava koşulları için çok yönlü bir seçenek haline geliyor. EcoContact 6 Q, WinterContact TS 850 P ve ProContact GX olmak üzere üç lastik modeli de çok sayıda ülkedeki lastik bayilerinden ve Mercedes-Benz otomobil bayilerinden temin edilebilir.

İki Devin Ortaklığı Tüketiciye Nasıl Sonuçlar Sağlayacak?

Sonuç olarak, Mercedes-Benz ve Continental lastikleri arasındaki ortaklık, GLC sürücülerine enerji tasarruflu sürüş sunuyor. Kış güvenliği veya dört mevsim performans konusunda özel sürüş ihtiyaçlarını karşılayan bir dizi lastik seçeneği yaratıyor. Bu lastikler sadece GLC için değil, diğer birçok otomobil markası ve modeli için de kullanılabiiyor. Mercedes-Benz ve Continental arasındaki ortaklık, lastik seçiminin önemini göz önünde bulundurarak bunun araç performansı ve güvenliği üzerindeki etkisini vurguluyor.