Ceat Lastikleri CEO Değişim Sürecini Tamamladı

Hintli lastik şirketi artık Arnab Banerjee tarafından yönetileceği belirlendi. Hintli lastik şirketi Ceat, Arnab Banerjee’nin 1 Nisan 2023’den itibaren Anant Goenka’nın yerine Genel Müdür ve CEO olarak göreve başlayacağını duyurdu. Ceat tarafından yapılan açıklamada, “1 Nisan 2012’den bu yana Ceat’in Genel Müdürü ve CEO’su olan Anant Goenka, şirketin yönetimini selefine devretmek istediğini ifade etti” denildi. Ceat lastikleri tarafından, Goenka’nın şirkette yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak devam edeceği de kararlar arasına eklendi.

Hintli Lastik Firması Ceat Değişim Sürecini Nasıl Değerlendirdi?

Hintli lastik firması Ceat ve RPG Industries’in (lastik şirketinin sahibi olan holding) başkanı ve Anant Goenka’nın babası Harsh Goenka, “Anant, yeni teknolojiler, marka oluşturma ve kapasite geliştirmenin ana temalar olduğu bir dönüşüm döneminde şirkete liderlik etti” dedi. “Başkan yardımcısı olarak daha spesifik konulara odaklanabileceğinden ve yeni iş alanlarının geliştirilmesinde rol alabileceğinden eminim. Arnab ve ekibine şirketin gelişiminin yeni aşamasında başarılar diliyorum.” Açıklamasında bulundu.

Ceat Lastikleri CEO’su Anab Banerjee Kimdir?

Anab Banerjee şu anda Ceat lastikleri COO’su olarak görev yapıyor ve kendisiyle iki yıllık yeni bir sözleşme imzalanarak süreç statü değişimiyle tamamlandı. Banerjee 30 yılı aşkın bir süredir çeşitli yönetim pozisyonlarında bulunmuş ve Ceat’in yanı sıra Marico ve Berger Paints’te de görev yapmıştı. Ceat lastik firmasına ise 2005 yılında Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak katıldı.