Bridgestone Bayileri Elektrikli Araç İstasyonu Oluyor

Bridgestone, 2022’nin ilk çeyreği içerisinde ABD’de elektrikli araç şarj istasyonları kuracağını açıkladı. Premium lastik üreticisi, perakende ağını güncel trendler doğrultusunda geliştiriyor. ABD Bridgestone perakende ve servis merkezleri elektrikli otomobil şarj cihazlarına sahip olacak.

Bridgestone 50 Elektrikli Araç İstasyonu Kuruyor

Bridgestone, özellikle elektrikli araç popülaritesinin hızla arttığı Austin, Denver, Los Angeles ve San Francisco için çalışma gerçekleştirecek. 25 Firestone Complete Auto Care ve Wheel Works lokasyonunda 50 adet ikinci kademe elektrikli otomobil şarj istasyonu kurulacak. Premium lastik markasının altyapı operatörü ise Blink Charge olacak.

Elektrikli Otomobil Kullanımı Hızla Artıyor

Markanın ABD’deki lastik ve bakım yan kuruluşu Bridgestone Retail Operations, şu anda şirketin ülkedeki müşteri tabanının %10’undan daha azının elektrikli otomobil kullandığını belirtiyor. Premium lastik üreticisi, mevcut rakamın on yılın sonunda önemli ölçüde artmasını bekliyor. Uzmanlar, 2030 yılına dek Amerikan yollarındaki elektrikli ve hibrit araç oranının %50’yi geçeceğini tahmin ediyor. 2019’da 50 olan satışa sunulan elektrikli araç modeli sayısının 2026’da 200’ün üzerine çıkacağı öngörülüyor.

Bridgestone Retail Operations Başkanı Marco Ibrahim: “Mobilitenin hızla geliştiği ve daha çevre dostu hâle geldiği bu zaman, sektörümüzde çalışmayı daha heyecan verici hâle getiriyor. Toplum için iyi olanın iş için de iyi olduğuna içtenlikle inanıyoruz ve bu nedenle elektrikli araç sahiplerine yönelik hizmetlere yatırımı artırıyoruz. Bu sayede yeni enerji kaynakları kullanan araç sürücülerinin tercih edilen hizmet sağlayıcısı hâline gelebiliriz.”