Billas Lastik Bayileri Eskişehir Toplantısında Buluştu

25 yıllık deneyimiyle lastik sektörünün lider firmalarından biri olan Billas Lastik A.Ş. Aralık ayı içerisinde motosiklet  grubu  yetkili  bayilerinin katıldığı  özel  bayi toplantısını düzenledi. Eskişehir Anemon Otel’de yapılan; paylaşım toplantısı, gala yemeği ve Bilecik fabrikası gezisinden oluşan etkinliğe Billas Lastik  A.Ş. motosiklet grubu bayileri katılım gösterdi. Türkiye’deki piyasa durumunun, lastik üretimi alanındaki son teknolojik gelişmelerin ve yeni çıkan ürünlerin konuşulduğu toplantı, 60 bayinin katılımıyla gerçekleşti.

Lastik Sektörü Hakkında Değerlendirmeler Yapıldı

Bayilerin talepleri için çözüm önerilerinin sunulduğu toplantıda Billas A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanı Mehmet Bildiler ve satış pazarlama genel müdür yardımcısı Hakan Özmiş de sunumlarını gerçekleştirdi. Hem Türkiye’nin hem sektörün yaşadığı zorlu ekonomik süreç, mali sıkıntılar, ham madde maliyetlerinin artması, döviz kurunun dalgalanması, Türk lirasının yaşadığı değer kaybı ve firmanın 5 yıllık yol planı; satış ve pazarlama genel müdür yardımcısı Hakan Özmiş’in yaptığı sunumun ana hatlarını oluşturdu. 

Billas Lastik Çeşitliliğini Arttırdı

Billas Lastik A.Ş.’nin mücadele edeceğini ve hedeflerinden ödün vermeyeceğini belirten Özmiş, üretim kapasitesini arttırarak ürün yelpazesini geliştireceklerini, hizmet çeşitliliğini çoğaltarak markaya yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi.  AR-GE çalışmaları ve yeni desen dizaynları ile pazarda etkili ve güçlü üretici konumunda olacaklarını ve bu süreçte iş birliklerinin de önemli rol oynayacağını belirten Özmiş, 2019 yılında atv lastiği, bisiklet lastiği ve iç lastik üretimleriyle ürün çeşitliliklerini arttırdıklarını söyledi.