Apollo Lastikleri Sürdürülebilir Yaklaşımla Üretim Sağlıyor

Apollo lastikleri tarafından Hindistan’ın Kerala eyaletindeki Perambra fabrikasında %75 oranında sürdürülebilir malzemeler içeren konsept bir tarım lastiği üretildi.

Ürün, lastiğin farklı bileşenlerinde kauçuk içerir. Ömrünü tamamlamış lastiklerden geri dönüştürülmüş sürdürülebilir karbon siyahı, biyo-bazlı yağ, geri dönüştürülmüş naylon bulunur. Ayrıca yenilikçi içerikle işlenmiş damak teli dahil olmak üzere dokuz bileşikle karıştırılmıştır. Apollo lastikleri ürünün yapısında kullanılan temel polimerler biyo-dairesel bazlı hammadde ile GPSNR sertifikalıdır.

Proje, Apollo Lastikleri için 2030 yılına kadar sürdürülebilir hammadde kullanımını %40’a çıkarmayı hedefleyen sürdürülebilirlik yol haritası ile uyumludur.

Apollo Ar-Ge Baş Danışmanı: Sürdürülebilirlikte Kilometre Taşı Olacak

Apollo Lastikleri Ar-Ge Baş Danışmanı P Mohamed, “Bu, Apollo Tyres’ın sürdürülebilirlik yolculuğunda büyük bir kilometre taşıdır” dedi. “Özellikle Hindistan’da bu alanda ilk hareket edenler olarak ve 2030 yılına kadar %40 sürdürülebilir malzeme hedefine ulaşmayı amaçlayan firmayız. Ar-Ge ve üretim yatırımlarıyla, ticarileştirilmeden önce kapsamlı bir şekilde test edilmekte olan bu lastiği %75 sürdürülebilir malzemelerle geliştirmeyi başardık.”

Apollo Lastikleri Nerenin Üretimidir?

Apollo Lastikleri 1972 yılında Hindistan’ın Kerala eyaletindeki Perambra şehrinde kurulmuştur. Şirket küçük ölçekli bir bisiklet lastiği üreticisi olarak başlamış ve daha sonra diğer lastik türlerinin üretimine geçmiştir. Apollo lastikleri, 100’den fazla ülkede önemli bir küresel varlığa sahip olarak Hindistan’daki en büyük lastik üreticilerinden biri haline geldi. Şirket, oto lastik, kamyon ve tarım araçları için lastikler de dahil olmak üzere çok çeşitli ürün yelpazesine sahiptir. Apollo’nun yıllar içinde yenilikçi ürünleri, üstün kalitesi ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığıyla ün kazanmıştır.