Alfa Romeo Giulia 2016

Alfa Romeo Giulia 2016
alfa romeoİtalyan araba markası Alfa Romeo uzun zamandır piyasadaki sessizliğine son veriyor . Alfa Romeo 5 yeni modeliyle birçok güçlü rakibinin bulunduğu Almanya Frankfurt Otomobil Fuarı’ nda görücüye çıktı. Yeni Alfa Romeo Giulia ilk kez meraklılarına Haziran ayında Milano’da yapılan özel bir etkinlikte tanıtılmıştı . Aslında 2011 yılında satışa sunulması beklenen Alfa Romeo Giulia, 4 yıllık bir gecikmeyle 2016 yılında 159 serisinin yerini alarak Alfa Romeo’nun yeni gözdesi haline geliyor. Adında da bir narinlik barındıran Giulietta modelindeki zarif hatların aksine daha asil bir isme sahip olan Giulia, görünüş itibariyle de 159 serisinin kaslı ve dinamik yapısını andırıyor. Alfa Romeo Giulia 2016 özellikleri itibariyle de görenleri büyülerken otomobil severlerin ilgisini çekmeye devam edeceğe benziyor .

2016 alfa2016 yılının Ocak ayında üretimine başlanacak olan Julia modeli , İtalyan tasarımının inceliğine ve sadeliğine sahip olmasının yanı sıra güçlü motor performansıyla da dikkat çekiyor. Fuarda Alfa Romeo’ un 105. yaş gününde ortaya çıkan ve meşhur Frankfurt Otomobil Fuarı’nda meraklı gözlerin odağı haline gelen Alfa Romeo Giulia serisinin ilk modeli Alfa Romeo Giulia Cloverleaf 2016 yılına damgasını vuracak modeller arasında yer alıyor. Markanın tarihine bakıldığında alımlı ve aynı zamanda spor arabalar ürettiğini göz önünde bulunduracak olursak Alfa Romeo Giulia 2016 ‘ nın da bu kriterlere uyarak markanın geleneğini ve önceliklerini sürdüğünü söyleyebilmek mümkün.

İlk etapta en güçlü versiyonunu tanıtarak en doğru hamleyi yapan Alfa Romeo’nun bu konuda Audi RS4 , Mercedes C63 AMG ve Bmw M3 ‘ü rakip olarak gördüğü her halinden belli oluyor. Üretiminde Ferrari mühendisleri tarafından geliştirilmiş 3.0 litre hacimli turbo benzinli 6 silindir motor kullanılan Giulia Quadrifoglio Verde yani diğer adıyla Cloverleaf 510 beygir güç üretebiliyor.
Bu İtalyan hız canavarı orta sınıfta Alman baskısını ortadan kaldıracağa benziyor. Yine aracın teknik özelliklerine dönecek olursak 1520 kg ağırlıkta olan otomobilin denge ağırlık dağılımı 50:50 oranında. 0-100 km hıza 3.9 saniye gibi bir sürede ulaşan Alfa Romeo Julia 2016 aktif ve pasif güvenlik sistemleriyle de donatılmış .Önümüzdeki günlerde ise daha küçük ve gündelik hayata daha uyumlu motor seçenekleri ile yeni Giulia’nın meraklılarının karşısına çıkması bekleniyor.